Aktywny wypoczynek w Mielnie

Mielno to jedna z najpiękniejszych miejscowości na polskim wybrzeżu. Posiada ono piękne plaże oraz wiele atrakcji. Niezależnie od wieku i upodobań, każdy wśród szerokiej oferty jest w stanie znaleźć tu to, co umili mu pobyt nad morzem. O ile oczywistym jest, że jadąc do Mielna nastawiamy się głównie na wypoczynek na plaży, o tyle trzeba wiedzieć, że Mielno oferuje znacznie więcej. Ta duża wieś (około 3 000 mieszkańców) jest między innymi doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku i ta forma wypoczynku nie ogranicza się do spacerów plażą i kąpieli.

Mieleńska plaża, jak również pobliski pas nadmorskiego lasu, doskonale nadaje się do biegania. Podczas biegania nad morzem, nie tylko poprawiamy swoją kondycję, ale również wdychamy powietrze pełne jodu. Bardzo ciekawą trasą biegową jest trasa prowadząca lasem do Mielenka, skąd wrócić można, także biegiem plażą. Jeśli ktoś nie lubi biegać, a cenni ruch na świeżym powietrzu z pewnością spodoba mu się nordic walking. Z kijkami można przemierzać te same trasy, co podczas biegania i z pewnością nie będzie to tak męczące.

Dla miłośników roweru Mielno to prawdziwy raj. Jest tu wiele bardzo dobrze oznaczonych tras rowerowych. Można udać się np. do latarni morskiej w Gąskach, do Jamieńskiego Nurtu, czyli kanału, który łączy jezioro Jamno z Morzem Bałtyckim. Dla wytrwałych rowerzystów godną polecenia jest piękna, ale dość długa i męcząca trasa wokół jeziora Jamno. Warto wiedzieć, że aby pojeździć na rowerze po Mielnie, nie trzeba koniecznie zabierać ze sobą roweru. W wiosce jest wiele wypożyczalni, równie często, obiekty, które oferują noclegi mają w swej ofercie także rowery do wypożyczenia, a dla własnych gości często jest to opcja bezpłatna.

W Mielnie można także uprawiać sporty wodne, jak np. kitesurfing, windsurfing, a także żeglarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *