Bolesławiec – perełki architektury

Osoby, które chcą nacieszyć swoje oczy przepięknymi walorami, jakie kryje w sobie architektura, nie muszą wyjeżdżać poza granice Polski, ponieważ takich miejsc jest bardzo dużo w naszym kraju. Tym bardziej, że wiele obiektów zostało wybudowanych jeszcze w średniowieczu i do dzisiaj można je podziwiać.

Jedną z takich miejscowości, w których znajduje się wiele ciekawych obiektów architektonicznych jest Bolesławiec. Miasto zawierające w sobie wiele średniowiecznych budynków, które na pewno mogłyby mieć w pamięci wiele ciekawych i jednocześnie burzliwych wydarzeń. By zwiedzić w Bolesławcu wszystkie miejsca warto zatrzymać się w tym miejscu na nieco dłużej. Noclegi w Bolesławcu są jak najbardziej dostępne [kliknij -> Meteor]. Można się o tym przekonać przeglądając niejeden serwis w internecie. W takim razie nie ma na co czekać, tylko poszukać takiego miejsca, w którym będziemy mogli poczuć jeszcze mocniej klimat Bolesławca.

Przejdźmy teraz do poszukiwania tych perełek architektonicznych. Do nich zaliczają się przepiękne wille, które znajdują się przy Alei Partyzantów. Wille wybudowano pod koniec XIX wieku. Co ciekawe, każda z nich została wybudowana w zupełnie innym stylu. Możemy tutaj doszukiwać się również stylu szwajcarskiego, który właśnie w tamtym czasie w Polsce był bardzo popularny. Jeśli wybierzemy się na ulicę Grunwaldzką, możemy natrafić na kolejną wspaniałą perełkę architektoniczną, którą jest kolejna willa. Tym razem mowa o willi Hermana Muellera, która należała do tutejszego aptekarza. Obecnie w tym budynku znajduje się Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego. W XIX wieku również wybudowano Miejskie Kąpielisko, które cieszyło się bardzo dużym uznaniem wśród mieszkańców. Niestety w czasie historii istnienia tego kąpieliska, zostało ono ostatecznie zamknięte. Na szczęście istnieją pewne projekty mające na celu ostatecznie reaktywować kąpielisko, które znowu ma pełnić funkcję nowoczesnego basenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *