Cały rok atrakcji w Ustrzykach Dolnych

Kiedy tylko na ziemi pojawia się wiosna, wielu ludzi zaczyna się nad tym zastanawiać, dokąd udać się na wypoczynek. Spośród osób, które lubią atrakcyjnie urlopować, niezwykłym wzięciem cieszą się noclegi w Ustrzykach Dolnych (meteor-turystyka.pl/noclegi,ustrzyki-dolne,0.html), gdzie bardzo często stacjonują miłośnicy narciarstwa. Tu znakomicie czują się pośród gór i dolin, gdzie jest wiele znakomitych tras do uprawiania sportów śnieżnych. Z tego to właśnie powodu wielu ludzi z prawdziwą radością o przyjeżdża w Bieszczady. Niemniej jednak trzeba również odnieść się do walorów letnich okolicy. Ze względu na swoje bogactwo przyrodnicze, jak też zróżnicowanie terenów, a przede wszystkim przez fakt, że Ustrzyki Dolne położone są w Bieszczadach, bardzo wiele osób rezerwuje noclegi w Ustrzykach Dolnych po to, aby cieszyć się z przyjemnie spędzonego wypoczynku.

Robić można tu naprawdę wiele, począwszy od przywitania lata w centrum na rynku, gdzie można usiąść przy szmerze fontanny i cieszyć się wolnością. Warto też zaplanować sobie aktywny wypoczynek w tym miejscu, poprzez wyznaczenie sobie ambitnych celów, które są nie obce przede wszystkim miłośnikom biegania. Odnajdą się oni w tej okolicy, jak nigdzie indziej, gdzie mają trasy do spacerów, biegania oraz jazdy na rowerze o zróżnicowanym stopniu trudności. Niektóre z nich zimą wykorzystywane są do zjazdów na nartach. Trzeba wiedzieć, że również narciarze biegowi przyjeżdżają latem po to, aby tę dyscyplinę sportu uprawiać w otoczeniu przepięknej przyrody.

Ustrzyki leżą na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego (wikipedia), gdzie znajduje się Muzeum Przyrodnicze zawierające wyjątkowe okazy roślin oraz zwierząt. Koniecznie trzeba będąc w tych okolicach wybrać się do Polańczyka, która to miejscowość słynie ze swoich sanatoryjnych właściwości. Nie można przy tym pominąć jeziora Solińskiego, gdzie wspaniale czują się żeglarze oraz miłośnicy wodnych sportów ekstremalnych. Tu, na terenie Ustrzyk Dolnych znajduje się także wiele zabytków. Warto przy tym odwiedzić cerkiew z 19 wieku, która świadczy o bogactwie kulturowym tego miejsca. Koniecznie trzeba także wybrać się na wiejski festyn, gdzie spotkać można artystów trudniących się rękodziełem, którzy tworzą przepiękne wyroby z wikliny. Tak wiele atrakcji czeka na turystów w Ustrzykach Dolnych, które niezwykle serdecznie witają tych, którzy kochają dziką przyrodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *