Co można robić w Wołkowyi?

Wołkowyja to urocza wieś umiejscowiona w malowniczych Bieszczadach. Piękna okolica zapewnia sporo atrakcji turystycznych. Miejsce posiada niesamowity klimat. W Wołkowyi możemy doskonale wypocząć, wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów. Szeroka baza noclegowa pozwoli nam spędzić ten czas przyjemnie i bezstresowo. Ze względu na doskonałą lokalizację, Wołkowyja może być świetną bazą wypadową do licznych wycieczek. Wieś letniskowa jest położona niedaleko góry Plisz, z której możemy podziwiać niesamowite krajobrazy. Z pewnością warto odwiedzić ten punkt widokowy.

Z Wołkowyi możemy udać się także na wycieczkę w Bieszczady Wysokie (wszytko na wikipedia.org). Znajdziemy tutaj wiele ciekawych szlaków pieszych i ścieżek rowerowych. Nieopodal położone są miejscowości Solina i Polańczyk. Koniecznie trzeba zobaczyć Jezioro Solińskie z zaporą wodną. Zbiornik i okolicę najlepiej oglądać z pokładu statku. Bez wątpienia zobaczymy wiele zachwycających krajobrazów. Jezioro jest nazywane „morzem bieszczadzkim” i tak naprawdę jest to największy, sztuczny zbiornik retencyjny. Mimo że nie jest ono wytworem naturalnych procesów, doskonale wtapia się w otoczenie. Powstanie Jeziora Solińskiego jest związane z budową elektrowni w Myczkowicach. Znajdziemy ją w największej zaporze na terenie Polski.

Obecnie akwen stanowi doskonałe miejsce do sportu i rekreacji. Jest często odwiedzane przez wielu turystów i wczasowiczów. Mieści się tutaj wiele ośrodków wczasowych, a także uzdrowisko. W okolicy znajdziemy liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego. Możemy spróbować swoich sił w żeglarstwie, kajakarstwie oraz windsurfingu. Piękna okolica z pewnością zachęci nas do aktywnego spędzania czasu. Możemy również korzystać z kąpieli wodnych i słonecznych w specjalnie wyznaczonych miejscach. Jakie noclegi Wołkowyja może nam zaproponować? Baza noclegowa oraz gastronomia w tym regionie są bardzo nowoczesne. We wsi letniskowej mieszczą się liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oraz hotele (wszystko na meteor-turystyka.pl). Znajdziemy wiele klasycznych domków letniskowych, liczne pokoje gościnne oraz kwatery prywatne. W okolicy funkcjonują również gospodarstwa agroturystyczne, które zapewnią nam bliski kontakt z naturą. Turystyka w Wołkowyi rozwija się prężnie. Z pewnością nie będziemy mieć problemu w wyborze odpowiedniego noclegu. Wieś letniskowa zapewni nam wiele korzystnych ofert.

One thought on “Co można robić w Wołkowyi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *