Co warto zobaczyć w Dźwirzynie

Już na samym początku rezerwując noclegi Dźwirzyno, możemy się przekonać o tym, że z pewnością znajdziemy tutaj wiele ciekawych atrakcji turystycznych, jak i również miejsc godnych zobaczenia. Dlatego nie powinniśmy zbyt długo czekać na to, aż baza noclegowa się w jakiś sposób spontanicznie zwolni. Ponieważ rezerwując z odpowiednim wyprzedzeniem (np.tutaj) przynajmniej zyskujemy pewność że dostaniemy odpowiednie miejsce do spania na wyznaczony termin naszego wypoczynku. Na pewno na pierwszym miejscu należy tutaj wymienić plażę, która zalicza się do wyjątkowo malowniczych. Przede wszystkim mamy do czynienia z plażą piaszczystą, która jest dość szeroka, przez co nie można powiedzieć o tym, że występuje tutaj takie duże zatłoczenie. Ponadto jest ona oddzielona od kurortu laskiem sosnowym, w którym również można znaleźć wiele tras na krótsze lub dłuższe spacery. Jeśli jednak niekoniecznie chcemy spędzać swój wolny czas na plaży, warto pomyśleć o wyprawie nad jezioro Resko Przymorskie. Z racji tego, że jest ono całkiem okazałe, a także na tafli wody, występuje często spora fala, można na tym akwenie spróbować swoich sił w różnego rodzaju sportach wodnych. Przede wszystkim nad jeziorem jest dostępna wypożyczalnia sprzętów wodnych. Pod żadnym pozorem nie możemy również zapominać o letnich szkółkach, w których możemy z powodzeniem nauczyć się kitesurfingu lub windsurfingu.

To nie są jednak jedyne atrakcje, jakie znajdziemy bezpośrednio nad tym jeziorem. Jeśli po całodniowym pływaniu lub korzystaniu z różnych sportów wodnych, poczujemy, że zgłodnieliśmy – w każdej chwili możemy odwiedzić Diabelski Wigwam, w którym nie brakuje świeżo pieczonych kiełbasek oraz innych pysznych smakołyków. Do kolejnych atrakcji, które warto zobaczyć za wszelką cenę zalicza się port mieszczący się w samym kurorcie. Jego lokalizacja znajduje się w kanale Resko, czyli kanale łączącym wcześniej wspomniane Jezioro wraz z Bałtykiem. Oczywiście w tym miejscu można z powodzeniem załapać się na świeżą rybę, jak i również na krótki rejs wycieczkowy po morzu.

Jak widać Dźwirzyno nie zalicza się do zbyt dużych kurortów, ale jednak tutaj baza turystyczna świetnie dopasowała się do potrzeb oraz oczekiwań wszystkich wczasowiczów. Jedno jest pewne. Na nudę w tym miejscu pod żadnym pozorem nie można narzekać. A po jakimś czasie będziemy chcieli tutaj wrócić ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *