Dziwnówek – różnorodne atrakcje dla turystów w każdym wieku

Województwo zachodniopomorskie jest pełne malowniczych miejscowości usytuowanych nad morzem. Jedną z nich jest godny uwagi turystów, nieduży Dziwnówek położony pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Zalewem Kamieńskim (zalew / wikipedia). Korzystne położenie geograficzne sprawia, że Dziwnówek jest wymarzonym miejscem wypoczynku dla osób ceniących możliwość zażywania kąpieli w morzu, jak również innego rodzaju aktywności fizycznej.

Atrakcje turystyczne

Dziwnówek jest nadmorską miejscowością letniskową, która ma dostęp do pięknej, szerokiej plaży. Należy mieć świadomość, że można tam nie tylko opalać czy kąpać się w wyznaczonym do tego miejscu, ale także korzystać z atrakcji znajdujących się na samej plaży – dmuchanych obiektów na których świetnie bawią się mali turyści oraz zjeżdżalni, do której stoją kolejki pełne wczasowiczów w każdym wieku.

Innym miejscem wartym uwagi jest Zalew Kamieński, w którym można nauczyć się pływać na desce windsurfingowej, ale także skorzystać z wypożyczalni wodnego sprzętu. Czasu spędzonego nad zalewem nie uznają za stracony nawet wytrawni wędkarze, bowiem żyje w nim kilkanaście gatunków ryb. Mimo, że to wodne atrakcje są głównym źródłem rozrywki dla urlopowiczów spędzających czas w Dziwnówku, nie brakuje tam także innych możliwości spędzenia czasu.

Jedną z nich jest spacer po miejscowości, podczas którego warto zobaczyć małą latarnię morską, w której można kupić pamiątki z pobytu nad morzem. Inną atrakcją są szlaki turystyczne pełne ścieżek pieszych i rowerowych pozwalających na poznanie Dziwnówka i jego okolic. Wielu osobom zapewne spodoba się pomysł wycieczki rowerowej do Pobierowa, odbytej jednym ze wspomnianych już szlaków. Odległość dzieląca letniska to około 10 km, zatem może ją pokonać nawet mało doświadczony kolarz. Pobyt w Pobierowie uatrakcyjni wizyta w parku linowym, gdzie wytyczono trasy dla dzieci i dorosłych, warto wybrać się także na tamtejszy deptak, który w lipcu i sierpniu tętni życiem niezależnie od pory dnia.

Dziwnówek – baza noclegowa

Każda osoba, która choć raz organizowała wakacyjny wyjazd, wie że należy go zaplanować możliwie najwcześniej. Dobrym pomysłem jest szybkie zarezerwowanie kwatery (np.Dziwnówek / meteor), choć na kilka tygodni przez wyjazdem, aby znaleźć miejsce, które spełni wszystkie oczekiwania turystów. W Dziwnówku noclegi można znaleźć w pensjonatach i ośrodkach wczasowych, ale także na kempingu czy w prywatnej kwaterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *