Łazy, czyli uzdrawiające miejsce

Łazy mają jedną bardzo ważną, a nawet najważniejszą cechę. Mianowicie są bardzo blisko Morza Bałtyckiego. Dzięki temu powietrze jest całkiem inne, a korzyści zdrowotne bardzo duże. Jak już wiadomo, morze to wielkie można powiedzieć "laboratorium", w którym zawarte są niemalże wszystkie pierwiastki chemiczne występujące na ziemi. Część jest utrzymana w owej postaci rozpuszczalnych soli, inne zaś w postaci nierozpuszczalnej zawiesiny. Dzięki takiemu bogactwu substancji sprawia to, że woda morska ma tak pozytywny wpływ na zdrowie i cerę.

Nikt jednak nie powiedział, że należy ograniczać się tylko do leżenia na plaży i nic nie robienia. Morze Bałtyckie również doskonale nadaje się na długie spacery wzdłuż wybrzeża. Choć w sierpniu pogoda jest nieco stabilniejsza niż na początku, to jednak wciąż można trafić na deszcz. Wtedy zostaje już tylko jedna opcja, czyli wcześniej omówiony spacer. Po prostu weźcie parasolkę albo deszczowiec i kalosze, i cieszcie się doskonałą kondycją zdrowotną. 

Na uwagę zasługuje baza noclegowa oraz noclegi we wsi Łazy. Nasza skóra bardzo dobrze toleruje i absorbuje wodę morską. Dlaczego? Ponieważ składem przypomina płyn owodniowy, w którym rozwija się płód, a przeciętne stężenie zawartych w niej minerałów jest podobne do tego, jakie jest w ludzkiej surowicy krwi. Dzięki temu mineralne składniki wody są wchłaniane głęboko w pory skóry jednocześnie ją oczyszczając. Oprócz tego stymulują owy metabolizm komórkowy, znacznie wpływają na nawilżenie skóry i jej ukrwienie, a w konsekwencji na jej zaopatrzenie w tlen i składniki odżywcze. Polepsza się również stan włókien elastyny i kolagenu. Dzięki temu skóra jest napięta i elastyczna. Na efekty niestety trzeba poczekać, ale 2-3-tygodniowy urlop nad morzem naprawdę dużo zdziała. Kurację możemy potem praktykować w domu, używając kosmetyków, zawierających sól morską. Nie wolno do wody wbiegać, ale zanurzać się stopniowo, aby organizm miał czas przystosować się do niższej temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *