Niezwykłe atrakcje Zamościa

Zamość jest miastem w województwie lubelskim. Uważany za jeden z największych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych oraz turystycznych województwa, przyciąga swoim unikalnym zespołem architektoniczno-urbanistycznym Starego Miasta. Nazywany bywa "perłą renesansu", "miastem arkad" oraz "Padwą północy". W tym wyjątkowym mieście spotkamy się z równie wyjątkowymi atrakcjami.

Zamość to przede wszystkim Stare Miasto. Uwagę zwraca rynek, budynki świeckie, kościoły oraz dawne budynki sakralne, budynki ludności żydowskiej, fragmenty dawnej twierdzy Zamość, a także kamienice z podcieniami przy Rynku Wielkim. Będąc w tym mieście nie może nas oczywiście ominąć atrakcja obowiązkowa jaką jest Pałac Zamoyskich z końca XVI wieku czy też Akademia Zamojska. Warto przyjrzeć się także zabytkowej katedrze pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego i Świętego Tomasza Apostoła, pochodzącej z końca XVI wieku, a wykonanej w stylu renesansowym. Spotkamy się w miejscowości tej także z pozostałościami po Żydach, którzy niegdyś zamieszkiwali ten region. Wliczają się do nich między innymi późnorenesansowa synagoga, Rotunda Zamojska oraz kilka innych. Kilka zabytków zlokalizujemy także poza obszarem Starego Miasta, a pochodzą one głównie z XIX i XX wieku.

Zamość [Zabytki➨Układ miasta➨Wikipedia] to także ciekawa opcja dla lubiących sport. Mieści się tutaj bowiem szlak imienia Władysławy Podobińskiej oraz Szlak Renesansu Lubelskiego. Na wycieczkę rowerową natomiast, będziemy mogli wybrać się na trasie Zamość-Nielisz.

Miasto to jest bez wątpienia miejscem, któremu warto poświęcić więcej niż jeden dzień. Nie będziemy mieli z tym większego problemu, gdyż baza noclegowa tego miejsca jest stosunkowo dobrze rozwinięta [Zamość➨Noclegi➨Meteor]. Noclegi Zamościa to pokoje gościnne, kwatery pracownicze, ośrodki agroturystyczne, hostele, a nawet luksusowe apartamenty. Wszystko to w dobrych cenach, więc nie musimy martwić się o to, że zabraknie nam pieniędzy, jeśli zdecydujemy się na dzień lub kilka więcej niż zamierzaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *