Raj nad wodą – Augustów

Sezon letni to doskonały moment żeby wyrwać się gdzieś z rodziną i przyjaciółmi. Zapomnieć na chwilę o całym bożym świecie i zwyczajnie dobrze się bawić, zrelaksować. W końcu każdy z nas zasługuje na przerwę, nieważne czy ktoś pracował cały rok czy też starał się zaliczyć kolejny semestr, przejść do następnej klasy. Każdy z nas powinien mieć chwilę żeby przystanąć, odetchnąć i naładować baterie, tak żeby był gotów na nowo, z jeszcze większą werwą podejmować wyzwania dnia codziennego. Co przychodzi nam na myśl kiedy myślimy o wakacjach? Prażące słońce, piasek, woda? A może jeszcze coś zupełnie innego? Każdy z nas jest inny i ma swoją wizję idealnego odpoczynku. Jest jednak takie miejsce, w którym wyjątkowo dobrze można odpocząć – Augustów. Miasto jest bogate w sieć miejsc noclegowych dostosowanych do wszelkich gustów.

Jeżeli ktoś lubi słońce grzejące go w plecy, dotyk piasku pod stopami i zapach wody z pewnością będzie miał tu z czego wybierać. Do dyspozycji jest tutaj bowiem aż 10 plaż. Wszystkie tylko czekają żeby rozłożyć na nich ręcznik i oddać się błogiemu lenistwu. Oczywiście samo leżenie to nie jedyny sposób na spędzenie wolnego czasu. Fani sportów wodnych będą mogli skorzystać z wypożyczalni sprzętu na plaży miejskiej z Molo Radiowej Trójki. Plaża Postiw ma do zaoferowania swoim gościom boiska do gry w siatkówkę, a dla tych, którzy lubią bardziej ekstremalne rozrywki jest do dyspozycji elektryczny wyciąg nart wodnych. Ci, którzy wybierają się z milusińskimi, ale martwią się o zapewnienie im rozrywki mogą odetchnąć. Na plaży Bielnik znajduje się plac zabaw dla dzieci. Gdyby to jednak okazało się za mało, bo jak wiadomo najmłodsi szybko się nudzą, śmiało można udać się na plażę przy Sanatorium Augustów, gdzie oprócz placu zabaw znajduje się również duża zjeżdżalnia wodna, plac do piłki plażowej, miejsce do gry w badmintona oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Szukając odpoczynku od miejskiego pośpiechu warto udać się do Ośrodka Goła Zośka, gdzie w ramach noclegu można wynająć domek bądź rozbić namiot, a wiadomo, że nieodłączną częścią biwakowania jest przecież ognisko i pieczenie kiełbasek. Miejsce na rozpalenie ogniska oferuje właśnie wspomniana wyżej Goła Zośka oraz Ośrodek Wypoczynkowy "Patelnia". Tym, którzy nie przepadają za zapachem dymu nie grozi śmierć głodowa albowiem przy plażach zlokalizowane są punkty gastronomiczne, bo w końcu nic tak nie pobudza apetytu jak woda. Jeżeli ktoś sam zechce złowić swoją kolację albo zwyczajnie wędkować, to w Augustowie jest 13 miejsc na połów, czy to z brzegu, z pomostu, czy z łódki. Do tego wszystkiego mnogość gatunków ryb, w tym nawet węgorze zdają się być rajem wędkarskim. Zarówno amatorzy jak i eksperci nie powinni się nudzić zwłaszcza, że jest tyle łowisk do wyboru i całe mnóstwo ryb do złapania. Kiedy wybierzemy już dla siebie plażę, jezioro, staw i miejsce na sen w bazie noclegowej będzie można spokojnie cieszyć się czystym powietrzem, pięknem przyrody i w końcu odetchnąć pełną piersią. Tak właśnie tutaj wygląda relaks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *