Rozmaite atrakcje Uherców Mineralnych

Kilkudniowy wyjazd w Bieszczady jest tym o czym marzy wiele osób. Dokąd dokładnie warto się wybrać? Jedną z miejscowości, do których warto zawitać są z pewnością nieduże lecz malownicze Uherce Mineralne położone zaledwie 20 km od Sanoka. To miejsce, w którym można wypoczywać na różne sposoby, dzięki czemu na nudę nie będą mogli narzekać zarówno turyści lubiący aktywne spędzanie czasu, jak również ci, którzy wolą spokojne spacery po okolicy i podziwianie lokalnych zabytków.

Jednym z najciekawszych miejsc w Uhercach Mineralnych jest Dom Wielkiej Niedźwiedzicy znany również jako centrum Ursa Maior. Budynek nie ma długiej historii, bowiem został wybudowany w 2013 roku, jednak przyciąga on całe rzesze turystów. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na fakt, że wewnątrz znajduje się browar – osoby odwiedzające centrum mają możliwość zobaczenia na własne oczy w jaki sposób powstaje ten trunek. Dodatkowym atutem Domu Wielkiej Niedźwiedzicy jest fakt, że w środku mieści się sklep, w którym można kupić różne lokalne produkty – poza wspomnianym już piwem można tam nabyć między innymi miody oraz wyroby ze szkła, a także książki.

Kolejnym miejscem, które warto zwiedzić podczas pobytu w Uhercach Mineralnych jest kościół świętego Stanisława Biskupa, który wybudowano w XVIII wieku. Kościół jest murowany, otacza go wysoki na blisko 2 metry mur obronny. Wewnątrz świątyni znajduje się powstała na przełomie XIX i XX wieku polichromia. Podczas zwiedzania kościoła można podziwiać jego późnobarokowe wyposażenie. Osoby spędzające w Uhercach Mineralnych swój wakacyjny urlop mają możliwość skorzystania z działających tam drezyn rowerowych, które są jedną z najpopularniejszych atrakcji całego regionu. Zależnie od wybranej przez turystów trasy przejazd drezynami może zająć od 1, 5 aż do 3, 5 h. Warto zdecydować się na taką wycieczkę, jest to bowiem wyjątkowe i niezapomniane przeżycie.

Prawdopodobnie każda osoba chcąca spędzić urlop w Bieszczadach zdaje sobie sprawę z faktu, że konieczne jest wcześniejsze znalezienie zakwaterowania w wybranej miejscowości. Również w przypadku Uherzec należy zawczasu zadbać o zarezerwowanie bazy noclegowej. Noclegi w Uhercach nie należą do najdroższych, można bowiem znaleźć zakwaterowanie nawet za 20 zł za noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *