Wadowice – wydarzenia kulturalne

Bardzo dużo osób coraz częściej przekonuje się do tego, żeby zwiedzać Polskę. W końcu często zdarza się tak, że podróżujemy po całym świecie, a nie do końca znamy najsłynniejsze miasta w Polsce. Do takich niewątpliwie zaliczają się Wadowice, które słyną przede wszystkim z tego, że są rodzinną miejscowością papieża Jana Pawła II. Chcąc lepiej poznać to miasteczko, a nawet wziąć udział w niektórych kulturalnych wydarzeniach, warto na przykład zarezerwować noclegi przynajmniej na kilka dni (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,wadowice,0.html). Raczej nie będziemy mieli z tym żadnego problemu, ponieważ tutejsza baza noclegowa jest bardzo otwarta na odwiedzających turystów.

Jeżeli ktoś jest zwolennikiem imprez sportowych, to ma okazję w Wadowicach skorzystać na przykład z Biegu Powsinogi, który odbywa się już niemalże od 37 lat. Natomiast zimą można obserwować zawody w skokach narciarskich. W końcu znajdujemy się niemalże w górach, dlaczego zatem nie mielibyśmy delektować się tymi typowymi dyscyplinami sportowymi? Jeszcze jedną imprezą sportową, która jest organizowana dla wielu osób, szczególnie tych lubiących biegać, jest oczywiście Bieg Po Zdrowie.

Poszukując nieco bardziej muzycznych inspiracji, warto wybrać się na Reggae Most Wadowice. Jest to Wadowicki Festiwal Międzykulturowy. W takiej sytuacji mamy okazję posłuchać naprawdę znanych artystów, jak i tych pochodzących z niszy artystycznej. W końcu dla każdego znajdzie się ciekawa nuta.

Skoro mieliśmy już coś dla zdrowia, a także dla uszu, warto poszukać w Wadowicach czegoś ukierunkowanego ma masze zmysły smakowe. W takim razie koniecznie warto wybrać się na Dzień Kasztana, który w Wadowicach jest dość młodym świętem, ale cieszącym się coraz większą popularnością. Właśnie wtedy mamy okazję posmakować kasztanów jadalnych, jak i wielu innych specjałów. Do nich zaliczają się przede wszystkim dania pochodzące z typowej włoskiej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *