Wiżajny – letnie jezioro, zimowe stoki

Jeśli jeszcze brak Ci pomysłu na spędzenie wolnego czasu z pewnością zachwycą Cię uroki suwalskiej miejscowości Wiżajny. Zdecydowanie mroźny klimat zimą i upalny w lato dają nadzieję na oczekiwane warunki pogodowe w zależności od planowanych aktywności. Latem bywa tu bardzo ciepło, a nawet upalnie. Choć sezon wakacyjny na Suwalszczyźnie nie trwa zbyt długo z uwagi na położenie, to można liczyć na dobrą pogodę w jego centralnym okresie. W tym czasie jest to świetne miejsce dla osób oczekujących pełnego wypoczynku i relaksu na łonie natury. Nie ma tu wielkich skupisk turystów, tak jak w innych letniskowych częściach Polski o tej porze.

Ukojenie znajdziesz w strefie ciszy nad jeziorem Wiżajny, gdzie bogate tereny, głównie porośnięte trzciną brzegi i piękne krajobrazy pozwolą nacieszyć się samotnością i w pełni naładować baterie. To także świetne miejsce dla wędkarzy, którym nie odpowiada odpoczynek na hałaśliwych łowiskach. Wiżajny to oaza spokoju, w której każdy znajdzie miejsce dla siebie i swoich najbliższych. W pobliskich lasach pospacerujesz licznymi ścieżkami lub wybierzesz się na wyprawę rowerową. Na pobliskiej rzece Czarnej Hańczy w sezonie organizowane są spływy kajakowe.

Zimą natomiast odbywa się tu istne śniegowe szaleństwo. Podczas gdy w innych narciarskich miejscowościach brakuje śniegu, tu temperatura pozwala na obfite opady i utrzymanie białego puchu tak długo by powstały idealnie ośnieżone trasy do narciarstwa biegowego. To właśnie ten sport jest królem tutejszych mroźnych i srogich zim. Specjalnie wyznaczana czerwona trasa, jest idealnym miejscem na wspaniałe zjazdy i biegi na nartach. Stąd przyciąga tu w sezonie wielu turystów dlatego pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji kwatery ➠poprzez meteor-turystykę.pl. Baza noclegowa przechodzi w tym czasie prawdziwe oblężenie, ale zawsze znajdzie się miejsce dla chętnego na zimowe harce. Noclegi dostosowane są zarówno dla rodzin przyjeżdżających z dziećmi jak i dla samotnych amatorów.

Często wieje tu wiatr, stąd pomysł na alternatywne pozyskiwanie energii elektrycznej przez olbrzymie wiatraki. Z pewnością zauważysz je mocno wpisane w krajobrazy okolicy. Jeśli jeszcze nie wybrałeś gdzie wybierzesz się na odpoczynek, zapraszamy do miejscowości Wiżajny. To dobry pomysł zarówno na weekendowy odpoczynek jak i dłuższy urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *