Zimowe atrakcje w Zawoi

Zawoja to nie tylko urokliwe miejsce spotkań i wczasów podczas lata, ale także zimowe przygody. (Informacje o miejscowości znajdziesz na stronie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zawoja). W tym okresie przepiękne górzyste tereny pokryte są białą powłoką śniegu, a stworzone na nich wyciągi narciarskie dają możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu.

Mosorny Groń to nowoczesny ośrodek turystyczno-wypoczynkowy, który chłodną porą przyciąga do siebie tysiące turystów. W jego skład wchodzi czteroosobowa kolej linowa z krzesełkami, oświetlona i naśnieżona trasa zjazdowa długości 1420 metrów oraz wyciąg do nauki jazdy o długości 50 metrów. Przy dolnej stacji zaraz obok ośrodka znajduje się jeden z najlepszych hoteli o podwyższonym standardzie. „Dominium” oferuje wszystkim gościom apartamenty oraz pokoje mieszczące nawet dziesięć osób. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z prysznicem. Na terenie całego ośrodka znajduje się bezprzewodowy dostęp do internetu, bezpłatny parking oraz restauracja gwarantująca nieziemskie smaki włoskiej i polskiej kuchni. Lokalizacja w jakiej znajduje się hotel gwarantuje bardzo wysoki komfort dla wszystkich turystów przyjeżdżających do Zawoi po to, aby aktywnie korzystać z atrakcji Mosornego Gronia. Inne propozycje możesz znaleźć na: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,zawoja,0.html

Atutem tego miejsca są cykliczne imprezy, które odbywają się na stoku lub u jego podnóża. Plenerowe wydarzenia sportowe, kulturowe czy rekreacyjne działają jak magnes na mieszkańców wszystkich pobliskich miast i nie tylko. Na terenie ośrodka istnieje możliwość skorzystania z wypożyczalni takich sprzętów jak quady, skutery, narty i inne sprzęty sportowe. Dodatkowo dla wszystkich chętnych przygód turystów, istnieje możliwość wędrówki po Babiej Górze, specjalnie wyznaczonymi do tego szlakami. Widok jaki rozciąga się podczas srogiej zimy w tym rejonie jest zachwycający. Biała pokrywa śniegu na otaczających górach i lasach na tle błękitnego nieba to coś wspaniałego, co sprawi, że każda znajdująca się tam osoba poczuje się jak w pięknej bajce.

One thought on “Zimowe atrakcje w Zawoi

  1. Niezapomniane spacery po Babiej Górze jesienią, ciepłe promienie słońca na twarzy i babie lato. To był cudowny urlop w Zawoi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *