man tasting wine

Pomimo braku przesłanek na temat zdrowotności wina, w latach 90. ubiegłego wieku pojawiły się zaskakujące wyniki badań dwóch francuskich naukowców. Michel De Lorgeril i Serge Renaud odkryli niską zachorowalność Francuzów na choroby serca, mimo że odsetek osób palących i stosujących dietę zawierającą tłuszcze nasycone był niepokojąco wysoki. Postawili więc tezę, że tajemnica zdrowia tkwi w jednym kieliszku wina do posiłku!

W ciągu ostatnich lat wzrosła świadomość spożywania wina wśród Polaków. Trend ten rozwija się dzięki firmom takim jak Greek Trade, które rozumieją specyfikę produkcji wyjątkowego trunku i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Badania z lat 90. okazały się przełomowe, ponieważ wykazały, że w skład czerwonego wina wchodzi dziesięć razy więcej antyoksydantów niż do innych odmian. Dzięki tym związkom spowalnia się proces starzenia. Wino zawiera także antyutleniacze, które minimalizują szkody dokonane przez wolne rodniki – w tym niszczenie komórek i nowotwory. Ponadto wino jest bogate w witaminy takie jak magnez, wapń, potas i łagodzi schorzenia układu pokarmowego. Spożywane jednocześnie z pokarmami przyspiesza proces trawienny i poprawia naszą odporność. Dzięki rozszerzaniu naczyń krwionośnych usprawnia przepływ krwi do głównych narządów.

Mimo że wyznaczniki dobrego i zdrowego wina są powszechnie znane, nie wszyscy producenci z tego korzystają. Nasuwa się zatem pytanie, czym warto się kierować przy wyborze zdrowego wina?

Działająca od 1992 roku firma Greek Trade zwraca uwagę na niebywały smak i aromat, które są istotne dla smakoszy musujących trunków. Niezwykle ważnymi elementami produkcji są szczepy winne, położenie winnic oraz sposób dojrzewania win. Dzięki temu producenci są w stanie zapewnić szeroką gamę smaków oraz gatunków. Zróżnicowanie pomiędzy gatunkiem, kolorem i smakiem sprawia, że wina są niezwykle popularne i wysoko cenione. Kluczowa jest także szeroka oferta i specjalizacja w produkcji wina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here